אודות – אור בגים

שמי אור בגים, ואני עוסקת באהבה מזה שלושים שנה בתחום התנועה והנפש, הגוף והתודעה. אני מנחה ומלווה תהליכי ריפוי רגשי ותודעתי, שיקום פיזי ונפשי, צמיחה רוחנית ושינוי התנהגותי. 

לאורך שנים רבות, בעזרת מאות תלמידים ומטופלים בהולנד ובישראל, חקרתי את תנועת הגוף, את שפת הגוף, אנרגיה, חושים והתנהגות. פיתוח שיטת "נפש חיה" הוא תוצאה של מחקרי בעשרים ושבע השנים האחרונות. באמצעות שיטה זו אני עוזרת לאנשים לשחרר כאב פנימי, לאמץ נקודת מבט חיובית על החיים ולהתחבר מחדש לשמחת החיים.
באמסטרדם, שם חייתי עשרים שנה, צברתי ניסיון רב בעבודה עם קבוצות אוכלוסייה מרקע תרבותי וגילאים שונים. עבדתי עם ילדים, מתבגרים ומבוגרים הסובלים מהפרעות שונות ושיתפתי פעולה עם אנשי מקצוע מתחומי הרפואה הקונבנציונלית והרפואה המשלימה.
בפרויקטים שהובלתי לקחו חלק מוסדות רפואיים, בתי ספר, מתנסים, עיריות, בתי אבות ומרכזים לריפואה משלימה.

מהי חשיבות הגוף
בתהליך התפתחות אישית?​

לכל אחד מאיתנו שפת גוף ייחודית אשר פותחה במהלך חיינו והושפעה מגורמים שונים. כפי שקולנו וכתב ידנו הנם ביטוי ישיר לייחודנו, כך שפת הגוף שלנו הנה ביטוי לפנימיותנו, והיא למעשה טביעת החותם האישית שלנו בכל רגע ורגע. האופן בו אנו נעים  ומתבטאים באמצעות הגוף משקף את הרבדים הפיזיים, הרגשיים, המנטאליים והרוחניים שלנו. בהיותה שפה ראשונית, טבעית ומתפתחת, בכוחה של שפת הגוף שלנו להשתנות, להשתכלל ולהשפיע על כל הרבדים המהווים את האדם הייחודי שאנחנו .
חקירת הדקדוק הפנימי של שפת הגוף שלנו באמצעות שיטת "נפש חיה"
הוא לימוד עצמי מעמיק בו אנו נעים, חושפים ומבטאים את מהותנו הפנימית על מורכבותה, עומקה ועצמתה ומחזקים את החיבור שלנו למארג החיים ואל כוחות הבריאה.
חקירה זו נעשית באופן חוויתי וישיר באמצעות נשימה, תנועה, קול, דמיון, התכווננות לתבונת הטבע ככלל ולעולם החי בפרט. תהליך זה מגשר בין המודע ללא מודע, חושף עושר פנימי ותעצומות נפש לא ידועות ומפתח תקשורת פנימית, מחדד את יכולת ההקשבה לתבונת הגוף ולהכוונה פנימית. תכנית זו היא מסע של שחרור פנימי, ריפוי והתחדשות המניע את המשתתפות לעבר חוויה של שלמות פנימית, שמחה והרמוניה.

החזון שלי..

אני מאמינה שלכל אדם יש כוח אישי, מהות פנימית שלמה ולא מפוצלת, מקום של רוגע, תבונה ועונג, מרחב של שלום פנימי. במרחב הזה השמחות והקשיים שבחיינו, וכמו כן הניגודים בנפשנו נחווים במלואם וחיים בהרמוניה זה לצד זה, ללא שיפוט או ביקורת. אני מאמינה שזוהי זכותנו מלידה, זכות של כל אחד ואחת מאיתנו, ללמוד לפתח את הכוח האישי, שחיבור זה אפשרי לכל אדם.
מניסיוני בעשרים וחמש השנים האחרונות נוכחתי לדעת שתהליך ההתחברות לכוחנו האישי מבקש את מעורבותנו ברובד הגופני, הרגשי וההכרתי. הוא מבקש ריפוי כאב פנימי, והוא דוחק בנו לאהוב ולאחות את הסדוק, המפוצל והדחוי שבנפשנו ובמיוחד, להאמין, בפשטות, ביכולתנו לחוש שלמים. אני מאמינה שכשאנו מתחברים לכוח האישי שלנו יש ביכולתנו למצות את העונג שבלהיות בחיים, בגוף, בחושים בדמיון במגע ובקשר עם הסובב אותנו. זהו מקום של אהבה טוטאלית לעצמנו ולחיים על כל צורות הביטוי שלהם, מקום לו אני קוראת
בריאות שלמה.
הטיפולים, השיעורים, הקורסים השונים ותכנית ההכשרה של "נפש חיה" מעבירה את המשתתפת חוויה עמוקה של שחרור פנימי, ריפוי והעצמה באמצעות הגוף, הדמיון והחושים.

מניסיוני בעשרים וחמש השנים האחרונות נוכחתי לדעת שתהליך ההתחברות לכוחנו האישי מבקש את מעורבותנו ברובד הגופני, הרגשי וההכרתי. הוא מבקש ריפוי כאב פנימי, והוא דוחק בנו לאהוב ולאחות את הסדוק, המפוצל והדחוי שבנפשנו ובמיוחד, להאמין, בפשטות, ביכולתנו לחוש שלמים. אני מאמינה שכשאנו מתחברים לכוח האישי שלנו יש ביכולתנו למצות את העונג שבלהיות בחיים, בגוף, בחושים בדמיון במגע ובקשר עם הסובב אותנו. זהו מקום של אהבה טוטאלית לעצמנו ולחיים על כל צורות הביטוי שלהם, מקום לו אני קוראת בריאות שלמה.
הטיפולים, השיעורים, הקורסים השונים ותכנית ההכשרה של "נפש חיה" מעבירה את המשתתפת חוויה עמוקה של שחרור פנימי,
ריפוי והעצמה באמצעות הגוף, הדמיון והחושים.

× איך אוכל לעזור?